İletişim için mail atınız. Sadece siparişleriniz için Tel: 506 263 98 08|siparis@etoburbitkim.com
Sinek Kapan Sıcaklık ve Nem2017-04-09T19:13:48+00:00

Sinek Kapan Sıcaklık ve Nem

Sinek kapan sıcaklık ve nem konusunda fazla seçici değildir. Venus flytrap Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla yaşayabilir. Ama yinede dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda vardır.

Sinek kapan (Venus Fly Trap) bitkisi yüksek sıcaklıklarda yaşayabilir. Ama ideal büyüme ortamı için yaz aylarında gün içerisinde 25°C -32°C arası olmalıdır. Gece sıcaklığı ise 20°C – 25°C arası olmalıdır. 40°C ve üstü sıcaklarda bitki yanabilir. O yüzden aşırı sıcak olan yerlerde bitkiyi öğle sıcağından korumak gerekebilir. Yine aşırı sıcaklarda toprağın fazla ısınmamasına dikkat etmelisiniz. Beyaz ya da köpük saksılar kullanmanız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde sıcaklığın 0°C altına düştüğü zamanlarda dikkatli olmalısınız. Sinek kapan bitkinizin toprağı donmamalıdır. Kış ayları için kış bakımını mutlaka okuyunuz!

Sinek Kapan Venus Fly Trap Nem

Diğer etobur bitkiler gibi Sinek kapan (Venus Fly Trap) bitkisi  nem sevse de, ortamın nemli olması şart değildir. Düşük nem oranlarında da hiç sıkıntısız büyüyecektir yeterki bitkinin toprağını asla kurutmayın!

Sinek kapan sıcaklık ve nem
Sinekkapan.com
Sinekkapan.com
Sinek kapan bitkilerimize Ankara’nın iklim koşullarında bakıyoruz. Sinek kapan bitkilerimiz nem olmadan da rahatlık büyüyorlar. Tüm bitkilere güney cephede bakıyoruz.