İletişim için mail atınız. Sadece siparişleriniz için Tel: 506 263 98 08|siparis@etoburbitkim.com
Sinek Kapan Yapraktan Çoğaltma2017-04-09T19:13:47+00:00

Sinek Kapan Yapraktan Çoğaltma

sinek kapan çoğaltma

Sinek kapan bitkinizi yapraktan çekerek çoğaltmak için öncelikle bitkinizi saksıdan çıkarmalısınız. Daha sonra yaprak ile rizomun (soğanın) bağlandığı yerin sağlıklı olduğu bir yaprak seçmelisiniz. Yaprağı sıkıca soğanın yakınından tutun ve aşağı doğru çekin. Yaprak çekerken olabildiğince rizomun beyaz kısmından almaya çalışın. Rizomdan gelen beyaz kısım olmazsa çoğaltma yapamazsınız.

.

Sinek kapan yapraktan çoğaltma işlemi için yetişkin bir venus fly trap yetiştireceğiniz toprak karışımının aynısını kullanabilirsiniz. Sphagnum moss kullanırsanız başarı oranınız biraz daha artacaktır. Toprağı daima ıslak tutun ve bitkiye bolca ışık verin. Çoğalmayı gözlemleyebilmeniz 2 ayı bulabilir o yüzden sabırlı olun.

sinek kapan yapraktan çoğaltma

Yapraktan sinek kapan çoğaltma işlemini bahar başında saksınızı veya toprağınızı değiştirirken yapmak daha sağlık olacaktır. Aynı zaman etçil bitkiniz dormancy kış bakımından çıkacağı için zaten bir bakım yapmanız gerekecek. Eski kuruyan kapanları keserken bitkinizin yapraklarını ziyan etmeyin. Bu yaprakları sinek kapan çoğaltmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yaprak çekerek sinek kapan bitkinizin nasıl çoğaltacağınızı anlatan videomuzu yan taraftan izleyebilirsiniz!